InstaLogik

11 maj 2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarnowie w obecnym roku szkolnym ponownie wzięli udział w  ogólnopolskim konkursie matematyczo – informatycznym InstaLogik. Konkurs odbył się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Szkolnym opiekunem uczestników konkursu była nauczycielka informatyki Anna Majka. Była to już druga edycja tego konkursu. Mimo, iż liczba uczestników tej edycji konkursu znacznie wzrosła, to uczniowie naszej szkoły pokonali silną konkurencję i zdobyli jeszcze większe osiągnięcia niż w edycji poprzedniej. W ubiegłym roku dwóch uczniów uczestniczyło w ogólnopolskich rozgrywakach finałowych, w tym roku jeden z nich zdobył trzecie miejsce i tytuł laureata. Mamy też osiągnięcia na szczeblu powiatowym. Uczniowie zmierzyli  się w prawdziwie sportowej rywalizacji umysłów. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań logicznych i programistycznych, dodatkowym wyzwaniem było to, że czas na ich rozwiązanie był ograniczony. Zadania finałowe wymagały od uczestników umiejętności posługiwania się pętlami w języku programowania Assembly. Konkurs odbył się w trzech etapach. Z każdym etapem było coraz trudniej. Doceniamy Waszą pasję programistyczną oraz Wasze zaangażowanie i wytrwałość. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarnowie w obecnym roku szkolnym ponownie wzięli udział w  ogólnopolskim konkursie matematyczo – informatycznym InstaLogik. Konkurs odbył się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Szkolnym opiekunem uczestników konkursu była nauczycielka informatyki Anna Majka. Była to już druga edycja tego konkursu. Mimo, iż liczba uczestników tej edycji konkursu znacznie wzrosła, to uczniowie naszej szkoły pokonali silną konkurencję i zdobyli jeszcze większe osiągnięcia niż w edycji poprzedniej. W ubiegłym roku dwóch uczniów uczestniczyło w ogólnopolskich rozgrywakach finałowych, w tym roku jeden z nich zdobył trzecie miejsce i tytuł laureata. Mamy też osiągnięcia na szczeblu powiatowym. Uczniowie zmierzyli  się w prawdziwie sportowej rywalizacji umysłów. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań logicznych i programistycznych, dodatkowym wyzwaniem było to, że czas na ich rozwiązanie był ograniczony. Zadania finałowe wymagały od uczestników umiejętności posługiwania się pętlami w języku programowania Assembly. Konkurs odbył się w trzech etapach. Z każdym etapem było coraz trudniej. Doceniamy Waszą pasję programistyczną oraz Wasze zaangażowanie i wytrwałość. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom I etapu, którzy postawili swoje pierwsze kroki w programowaniu i podołali zadaniom logicznym tego etapu. Poświęcony przez Was czas na naukę programowania na pewno się zwróci i zaprocentuje. Gratulujemy tym, którzy zakwalifikowali się do II etapu. Poświęciliście wiele czasu na rozwiązanie zadań, ale też wiele się nauczyliście. Gratulujemy tym, którzy wzięli udział w III etapie. To duże osiągnięcie! Wymagało dużego wysiłku czasowego i intelektualnego, ale przyniosło efekty w postaci udziału w finale. Laureatom - najlepszym z najlepszych serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!


Małe podsumowanie statystyczne: 

W konkursie InstaLogik w pierwszej edycji wystartowało 800 uczniów, tym roku udział wzięło ponad 3400 uczniów z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 1719 osób, a do trzeciego etapu przeszły 843 osoby.

Oto czołówka najlepszych z naszej szkoły: 

II edycja Olaf Musz - laureat III stopnia (III miejsce) na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 

Nina Zapora - najlepszy wynik w powiecie będzińskim w kategorii klas 6 w drugim etapie

 Aleksy Poręba - drugi wynik w powiecie będzińskim w kategorii klas 6 w pierwszym etapie 

I edycja Olaf Musz - finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4

Nina Zapora - drugi wynik w powiecie będzińskim w kategorii klas 5 w drugim etapie Olaf Matwiejczuk - uczestnik drugiego etapu.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu InstaLogik podjęcia wyzwania i świetnych wyników! 


Wszyscy, którzy czują niedosyt rozrywek intelektualnych mogą wziąć udział w Wiosennym Wyzwaniu InstaLogika. Nowi uczestnicy mogą rejestrować się już teraz na stronie instalogik.pl . Trening szarych komórek stanowi świetne przygotowanie i na pewno będzie procentował w innych konkursach. Zadania można rozwiązywać samodzielnie, z rodzicem, rodzeństwem lub przyjacielem. Wszyscy uczestnicy InstaLogika mogą być wygranymi, tylko od Was zależy, jak daleko zajdziecie prężąc swoje szare komórki i angażując swoje chęci i czas do rozmyślań o każdym zadaniu. Początkujący też mogą odnieść swoje pierwsze sukcesy.

 

Zrzut ekranu 2021 05 10 163843Zrzut ekranu 2021 05 10 163805Zrzut ekranu 2021 05 10 163822Zrzut ekranu 2021 05 10 163720