Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie

07 kwiecień 2021

Wychowanie świadomych swoich paw obywateli to jedna z ważnych misji współczesnej szkoły. Nasza szkoła od lat podejmuje działania w zakresie kształtowania kultury prawnej młodzieży. Temu celowi służą zajęcia powadzone z uczniami przez funkcjonariuszy policji w Będzinie oraz udział w debatach propagujących znajomość własnych praw. W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Akademia jest propozycją w ramach edukacji prawnej, która w atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę o prawie. Konkurs jest 3 etapowy i wymaga od uczniów zapoznania się z Konstytucją z 1997 r, Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym z 1964 r oraz wieloma zagadnieniami z zakresu ekonomii, prawa, oświaty, odpowiedzialności prawnej nieletnich. Konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Naszą szkołę w tegorocznej edycji konkursu reprezentują: Marcel Sobolewski , Alicja Wierzba z klasy VI b oraz Natalia Adamczyk, Wiktoria Szpoton, Piotr Grudzień, Michał Czyż, Mateusz Trzcionka z klasy VIII b.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do II etapu!!!

Gratulujemy!!!