Witaj majowa jutrzenko - święta majowe w przedszkolu

12 maj 2021

Dzień Flagi w naszym przedszkolu

 

Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

 

Początek maja obfituje w ważne dla nas Polaków święta. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja Święto Konstytucji. My także w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić nasze symbole narodowe.

Był to czas na przypomnienie dzieciom symboli narodowych: flagi, godła i hymnu oraz zapoznać ich z terminem konstytucja.  W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki, starsza grupa poznała dodatkowo znaczenie słowa konstytucja, wysłuchała ciekawostek z nią związanych, oraz dowiedziała się jak ważny jest to dokument i jak wyglądałoby życie, gdyby go nie  było. Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczno – techniczne wśród których nie mogło zabraknąć tego charakterystycznego symbolu jakim jest flaga polski .