Zdrowie to ważna sprawa

23 listopad 2020

Zdrowie to ważna sprawa

 

Jesień sprzyja robieniu zimowych zapasów i zdrowemu odżywianiu. Przedszkolaki dowiadywały się w ciekawy sposób co oznaczy prowadzić zdrowy tryb życia. Dzieci zjadały warzywa i owoce rozpoznając i określając ich smak. Poznały piramidę zdrowego żywienia dowiadując się jak ważne jest spożywanie surowych warzyw i owoców w których mieszkają witaminki. Pląsały przy dźwiękach piosenki „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Rozwiązywały quiz o zdrowiu, rebusy, zagadki słowne i rysunkowe o tematyce zdrowej i niezdrowej żywności. Miały prelekcję z pokazem multimedialnym na temat „Zdrowe ząbki to jest to”. Cykl zajęć „Gimnastyka zucha” uświadomił dzieciom jak ważny jest ruch dla zdrowia.

Wychowankowie przedszkola mieli spotkanie z panią higienistką na którym dowiedzieli się, dlaczego należy często myć ręce, jak ważną rolę w myciu odgrywa mydło, w jaki sposób należy bezpiecznie kichnąć czy zakaszleć, w jaki sposób i kiedy myć ręce w czasie pandemii.

Rozmowy o zdrowiu to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne.