Przedstawienie teatralne w przedszkolu

10 marzec 2020
"Śpiąca królewna"
10 marca w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się przedstawienie w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru Krak-Art. Spektakl, który zaprezentowali naszym przedszkolakom nawiązywał do najsłynniejszej baśni Charles’a Perrault’a "Śpiąca królewna". Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, które przekazują małej królewnie dar miłości, mądrości i dobroci  Roztargniony Król zapomina jednak zaprosić złą Diabolinę,  która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Jednak dobro i tym razem zwyciężyło i cała historia zakończyła się happy endem. Mali widzowie mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Spektakl nie tylko bawił, ale również uczył, że wiara w dobro miłość i męstwo jest w stanie pokonać wszelkie zło. Dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnych przedstawień.