Mikołaj w przedszkolu

11 grudzień 2019

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu,  10 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola długo oczekiwany przez dzieci gość.  Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały filmu, który przysłał im sam Mikołaj oraz przeczytały od niego list. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i podekscytowane,  kiedy wreszcie usłyszały dźwięk dzwoneczków, które oznaczały przybycie gościa z białą brodą w towarzystwie swojego wiernego pomocnika -  Elfa. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Wspólnie z Elfem pomocnikiem Mikołaja dzieci przeniosły się do zimowej krainy, gdzie padał śnieg, można było ulepić bałwana i rzucać się śnieżkami. Na koniec zabawy Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki i własnoręcznie przygotowane prace i pierniczki. Dla każdego z dzieci Mikołaj przygotował prezent i każdy przedszkolak mógł wykonać sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich.