Z życia przedszkola

26 wrzesień 2019
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły już z samego rana, kiedy po przekroczeniu progu przedszkola dowiedziały się jakie niespodzianki będą na nich czekały. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z kolorowymi skaczącymi piłkami, tańczyły w rytm dziecięcych hitów.  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.  Na koniec dnia dzieci pod opieką wychowawczyń spędziły czas na przedszkolnym placu zabaw puszczając kolorowe bańki mydlane i rysując kredą na arkuszach papieru. Naszym przedszkolakom życzymy samych radości każdego dnia, beztroskich chwil i przyjaźni zawartych na długie lata. 

 

 

Święto pieczonego ziemniaka

24 września w naszym przedszkolu odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Tradycyjnie o tej porze roku przedszkolaki żegnają lato a witają jesień poprzez przygotowanie wspólnie z rodzicami pieczonek. W ten dzień wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkie historii o ziemniaku oraz piosenki o Panu Ziemniaku. Następnie były zagadki, prace plastyczne związane z naszym bohaterem. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw przygotowywanych z ziemniaka ochoczo je wymieniając. Punktem kulminacyjnym dnia było wspólne przygotowanie garnka pełnego pysznych ziemniaków i upieczenie ich na ognisku. Dla dzieci był to dzień pełen nowości i pozytywnych wrażeń.

 

Teatrzyk Smocze legendy

25 września nasze przedszkole zamieniło się w sale teatralną, a wszystko to za sprawą teatrzyku pt. "Smocza legenda" w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Kra-Art z Krakowa. Była to pełna humoru historia pewnej księżniczki, Szewczyka dratewki i smoka Wawelskiego. Adaptacja sceniczna  ubarwiona była zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami. Dzieci zostały zaangażowane  do bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu, co wpłynęło na lepszy odbiór i zwiększyło doznania estetyczne podopiecznych.  Piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.