Najlepsi uczniowie w naszej szkole

29 czerwiec 2022

23 czerwca 2022r. w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2021/2022.  Na uroczystości najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły i szkół z naszej gminy, którzy wykazali się wybitnymi sukcesami w nauce i sporcie, otrzymali z rąk wójta Tomasza Sadłonia wyróżnienia.

Uroczystość gminnego zakończenia roku szkolnego uświetnili swoim występem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

EMILIA NOWAK, uczennica 4 klasy ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,36

Uczennica osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, prezentuje wzorową postawę uczniowską. Jest ambitna, rzetelna i aktywna. W tym roku szkolnym reprezentowała szkołę w licznych konkursach, głównie plastycznych. Jej prace są piękne i przemyślane, stosuje odpowiednie techniki, operuje paletą kolorów i właściwie organizuje przestrzeń pracy. Zdobyła  III miejsce w Regionalnym Konkursie Do wolności wyrazu oraz wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach  w ramach kampanii „Dzielmy się pozytywną energią”.  Uzyskała II miejsce w gminnym konkursie literacko-ekologicznym „Ekobajka”. Uczennica jest utalentowana muzycznie, gra w Orkiestrze Smyczkowej.

 

ZOSIA SKÓRA, uczennica klasy 4 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,36

Czwartoklasistka z Sarnowa uzyskała:

I miejsce w Powiatowym Konkursie „Czarne i białe”

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach „Moje wspomnienie z  pierwszych dni pobytu w szkole” oraz Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym pt. „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Memory Master”

 

PAULINA KNAPIK, uczennica klasy 4 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,64

Paulina to  dziewczynka, którą cechuje systematyczność, wytrwałość i pracowitość. Wykazuje się ogromną konsekwencją w podejmowanych działaniach. Dzięki temu zdobyła:
-II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie: Co dodaje mi skrzydeł. Moje pasje i zainteresowania,
-I miejsce w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim: Współczesny patriotyzm,
-III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Mały OKR,
- jest Laureatką  Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego: Olimpus oraz laureatką III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego Memory Master

Swój talent wokalny zaprezentowała podczas Festiwalu Piosenki Ekologicznej: Muzyka lubi Eko, gdzie zdobyła I miejsce. Taką sam lokatę zdobyła w Konkursie Wokalnym: Debiut-drogą do sławy. Naszą dumą jest to, że znalazła się wśród laureatów programu „The Voice of Kids”.

 

 

MARCEL SOBOLEWSKI, uczeń klasy 7b ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 4,79

Pasjonat historii, dociekliwy, aktywny na lekcji ,potrafi interpretować wydarzenia, formułować własne sądy oraz oceniać fakty historyczne. W roku szkolnym 2021/22 prezentował swoją zręczność pióra i lekkość słowa w konkursach literackich.   Zdobył:

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Co dodaje mi skrzydeł. Moje pasje i zainteresowania

oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie dziennikarskim Współczesny patriotyzm

 

ZUZANNA ZAPORA to uczennica klasy 4 , która zdobyła, średnia 5,27
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Co dodaje mi skrzydeł. Moje pasje i zainteresowania

Jej pasją jest sport, w którym osiągnęła już wiele sukcesów promując swoją szkołę oraz gminę.

W Mistrzostwach Polski Taekwond-do zdobyła:
- I miejsce w konkurencji Techniki specjalne Kadeci Dziewczęta
- I miejsce w konkurencji Techniki szybkościowe Kadeci Dziewczęta
- I miejsce w konkurencji Walki semi-hogo Kadeci Dziewczęta
Puchar dla Najlepszej Kadetki Mistrzostw Polski Taekown-do

Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu:
- I miejsce w konkurencji light-contact  
- II miejsce w konkurencji kick-light
- II miejsce w konkurencji point-fighting

ALEKSY PORĘBA - uczeń klasy 7 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,00

Spostrzegawczy, dociekliwy matematyk, chętnie rozwiązuje zadania przy tablicy, stosując nieszablonowe rozwiązania, wyciąga trafne wnioski:
-wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
-I miejsce w Powiatowym konkursie dziennikarskim „Współczesny patriotyzm”
-jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematyczno-Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”
-aktywnie uczestniczył w projekcie „Matematyka oknem na świat” w ramach programu Erasmus+

 

ALICJA WIERZBA, uczennica klasy 7 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,31

Alicja jest rozważna, twórcza i odpowiedzialna. Jej ambicja i inteligencja sprawiają, że osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Cieszy się autorytetem wśród rówieśników. Dowodem jest zwycięstwo Alicji w wyborach na przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Mimo, że nie jest najstarszą uczennica w szkole, uzyskała największe poparcie. W roku szkolnym 21/22 została także:
Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego „Olimpus” oraz
Laureatką III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Memory Master”
Aktywnie uczestniczyła w projekcie „Matematyka oknem na świat” w ramach programu Erasmus+

 

ALEKSANDRA LIEBICH, uczennica klasy 7 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,71

Aleksandra z nauki, wiedzy i pasji uczyniła swój najcenniejszy skarb, z którego umiejętnie korzysta. Systematycznie buduje obraz uczennicy nieprzeciętnej, utalentowanej i mądrej. Aleksandra jest laureatką II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego „Memory Master” oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret rodziny w szarości”.

 

 

ZOFIA KICIAK, uczennica klasy 8 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,86

Zosia jest uczennicą, która od samego początku zwracała uwagę swoją systematycznością, pracowitością i zaangażowaniem. Od najmłodszych klas uczestniczyła w wielu różnorodnych konkursach na wszystkich szczeblach, a dyplomami z jej osiągnięciami można by wykleić dość pokaźną ścianę.W roku szkolnym 2021/22  została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego, co pozwolił jej na zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.
Jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki
Uczennica jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego „Olimpus”.
Zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „Memory Master” oraz   Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
Aktywnie uczestniczyła w projekcie „Matematyka oknem na świat” w ramach programu Erasmus+

 

 

BARTŁOMIEJ KAPKOWSKI, uczeń klasy 8 ZSP nr 2 w Sarnowie, średnia 5,14

Chętnie udziela się jako wolontariusz nie tylko w akcjach organizowanych przez szkołę, przepracował 80 godzin w gabinecie weterynaryjnym, gdzie opiekował się zwierzętami oraz pomagał w czynnościach medycznych, porządkowych i organizacyjnych

Laureat konkursów z języka angielskiego.

Zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego „FOX” oraz tytuł laureata w konkursie „Olimpus”.

Aktywnie uczestniczyła w projekcie „Matematyka oknem na świat” w ramach programu Erasmus+