Mistrzostwa Polski Taekwond-do

14 październik 2021

Uczennice Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Sarnowie reprezentujące Klub Sportowy Mistral osiągnęły bardzo dobre wyniki sportowe podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do oraz ogólnopolskiego turnieju dla młodzików Mistral Open Cup. Zawody odbyły się w Będzinie w dniach 2-3.10.2021 r. na hali widowisko-sportowej „Będzin Arena”. Były to najważniejsze i największe zawody taekwon-do w roku, które zgromadziły zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych.

W walce o medale Mistrzostw Polski Taekwondo uczestniczyło 304 zawodników z 27 klubów z całej Polski. KS Mistral reprezentowało 27 zawodników w kategoriach: kadeci, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy oraz masters. Walcząc z najlepszymi zawodnikami w kraju świetnie sobie poradzili zdobywając 26 medali, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych oraz puchar dla najlepszej kadetki mistrzostw. W klasyfikacji medalowej KS Mistral zajął wysokie szóste miejsce, a zawodniczka Zuzanna Zapora zdobyła puchar dla Najlepszej Kadetki Mistrzostw Polski Taekown-do.


Do rywalizacji w Mistral Open Cup przystąpiło 157 młodzików z 9 klubów. KS Mistral reprezentowało 54 młodzików, którzy zdobyli 18 medali, w tym 3 złote, 7 srebrnych oraz 8 brązowych. Mistral Open Cup to turniej skierowany do najmłodszych zawodników od 4 do 9 roku życia. Jako jego organizatorzy stawiamy na świetną zabawę, a naszym celem jest aby dzieci poznały i poczuły smak rywalizacji sportowej oraz szybko oswoiły się z niepotrzebnym stresem.

Uczennice Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Sarnowie zdobyły:
Mistrzostwa Polski Taekwond-do, Będzin 2 października 2021 r.
 -
Zuzanna Zapora
I miejsce
w konkurencji Techniki specjalne Kadeci Dziewczęta -145 cm
I miejsce w konkurencji Techniki szybkościowe Kadeci Dziewczęta -145 cm
I miejsce w konkurencji Walki semi-hogo Kadeci Dziewczęta -145 cm
Puchar dla Najlepszej Kadetki Mistrzostw Polski Taekown-do

 -
Nina Zapora
I miejsce
w konkurencji Techniki szybkościowe Kadeci Dziewczęta -155 cm

 Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.