Szkoła w Sarnowie sprząta Świat

05 październik 2021

W piątek 24 września, w ramach kampanii społecznej Wód Polskich „Wody To Nie Śmietnik”, odbyło się sprzątanie zbiornika Kuźnica Warężyńska, czyli popularnej w całym regionie Pogorii IV. Organizatorzy zaprosili do udziału między innymi okoliczne szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarnowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że ekologia jest ważna w ich codziennym życiu.

Młodzież szkolna przybyła na miejsce zbiórki. Po oficjalnym rozpoczęciu organizatorzy rozdali rękawiczki, worki na śmieci, mapki sytuacyjne i wszyscy wyruszyli w teren sprzątać. Już po pierwszych minutach okazało się, że jest co zbierać. Worki błyskawicznie wypełniały się butelkami, papierkami, puszkami i innymi odpadami. Po wykonaniu zadania przewidziano dodatkowe atrakcje, między innymi pokazy sprzętu służb mundurowych oraz ekologiczne quizy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Czynny udział w tej kampanii dał uczniom do zrozumienia jak wiele jest śmieci wokół nas. Wszyscy wrócili z przekonaniem, że poprzez codzienne zaangażowanie można poprawić czystość naszego otoczenia.