KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

23 marzec 2020

 

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. MEN określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyło możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

Rozporządzenia, które 20 marca br. zostały  podpisane:

  • zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
  • w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z zapisami rozporządzeń od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

   Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

****************************************************************************************************************

 

UWAGA !!!

W związku z zaistniałą sytuacją
i ogłoszeniem stanu epidemicznego w Polsce

od 16.03.2020 - 10.04.2020r.
Szkoła Podstawowa im. A. Szklarskiego w Sarnowie

i Przedszkole Publiczne im. K. Puchatka
zamknięte dla interesantów.


 - wnioski o przyjęcie do przedszkola i do klasy I można przesyłać pocztą tradycyjną lub w postaci skanów drogą elektroniczną na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 - interesantów prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

  •    tel. 32 267 22 15
  •    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.