INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

23 sierpień 2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim po wakacyjnym wypoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego  powrócili do szkoły aby spotkać się z nauczycielami i rówieśnikami.

O godzinie 9.00 nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęły klasy I-VI, o godzinie 11.00 Dyrekcja szkoły powitała uczniów klas V-VIII. Wszystkim uczniom życzono, aby czas spędzony w szkole był efektywny, pracowity, ale przede wszystkim radosny, pełen uśmiechów i przyjaźni, optymizmu i wiary w siebie, bo to wszystko jest prawdziwym bogactwem człowieka. Po części artystycznej  wszyscy udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę napaści Niemiec na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie włączyła się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Przerwany Marsz”. Jej celem jest upamiętnienie pokolenia Dzieci Wojny, czyli osób urodzonych przed 8 maja 1945 roku oraz symbolicznym podziękowaniem starszemu pokoleniu za ofiarę złożoną na rzecz niepodległej, wolnej Polski. Okupacja zabrała im nie tylko beztroskie dzieciństwo, ale również możliwość dostępu do edukacji.