Pasje i talenty uczennic klasy II z ZSP nr 2 w Sarnowie.

14 październik 2021

Alicja i Julia Szopa uczennice klasy II ZSP nr 2 w Sarnowie przygodę z gimnastyką artystyczną rozpoczęły w 2018 roku od pierwszego występu na Spring Cup Sosnowiec. Dziewczynki trenują w klubie sportowym ,,Akademia Gimnastyki Artystycznej" w Sosnowcu a trenerami są Anastazja Kozak-Bryk oraz Elena Kozak. Początkowo dziewczynki rozpoczynały od niedługich treningów 2 razy w tygodniu w grupie rekreacyjnej, a teraz coraz intensywniej i częściej uczestniczą w treningach. Zwieńczeniem ich treningów i ciężkiej pracy jest udział w zawodach organizowanych przez Klub zarówno w Sosnowcu jak i zawodach organizowanych przez Kluby w województwie. Na początku swoich występów zawodniczki wykonywały układy taneczno-gimnastyczne trwające niewiele ponad minutę. W kolejnych latach doszły im układy z przyborami takimi jak: skakanka, obręcz, piłka, wstążka a także maczugi. Ponadto dziewczynki oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej ćwiczą taniec klasyczny z elementami tańca charakterystycznego.

Alicja i Julia brały również udział w 2019r. w zawodach międzynarodowych „ III Sosnowiec Winter CUP od 28.02 do 02.03.2020 r. "organizowanych przez AGA Sosnowiec oraz w pięknym występie zbiorowych kończącym 3 dniowe zawody.

W dniach 22- 23.05.2021r. Julia brała udział w Mistrzostwach Śląska w Sosnowcu ,a Alicja w Zawodach Okręgowego Związku Gimnastycznego.

We wrześniu bieżącego roku dziewczynki ponownie brały udział w II edycji Mistrzostw Województwa Śląskiego w Gimnastyce Artystycznej, które odbyły się w Bytomiu w dniach 18-19.09.2021 r.

Alicja w Zawodach OZG zajęła 5 miejsce, natomiast Julia w Mistrzostwach Śląska zajęła 4 miejsce.

 

Życzymy Julii i Alicji dalszego zaangażowania i wytrwałości , radości z pasji,  dużo zdrowia a także powodzenia w kolejnych startach i konkursach a także sukcesów w nauce.

 

 

AA+A-